Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

Через культуру - до миру та злагоди !

 

Ломачук Дмитро Федорович

БІОГРАФІЯ

Ломачук Дмитро Федорович, генеральний продюсер студії документальних фільмів, Президент асоціації працівників культури та мистецтва України.

Творча діяльність Д.Ф.Ломачука спрямована в основному на відродження та популяризацію української культури, звичаїв, обрядів та традицій українського народу. Його творчих шлях розпочався у 1991 році на посаді директора та режисера мистецького колективу народного артиста України Івана Поповича. Створені ним концертні програми користувалися дуже великою популярністю серед глядачів і відзначалися саме тим, що в них основною темою була популяризація української пісні, української культури із самих глибин її виникнення. Саме тому йому було довірено проведення перших річниць Дня Незалежності України в м. Чернігові (1992 р., 1993 р.) та велика кількість концертів в інших містах України.
Дмитро Федорович був ініціатором і режисером великого дійства для українців всього світу – Першого в Незалежній Україні Міжнародного фестивалю української пісні “УКРАЇНЦІ ВСЬОГО СВІТУ – ЄДНАЙМОСЯ!”, що проходив у Палаці “Україна” у 1993 році.
У 1994 році творчий колектив молодих українських артистів, очолюваний Д.Ломачуком, стає володарем Гран - Прі у м. Пардубіце (Чехія) та Лауреатом пісенного фестивалю у м. Чікаго (США).
З 1994 року Ломачук Д.Ф. присвячує себе телебаченню і одним із перших в Україні створює мережу кабельного телебачення, де впроваджує першу вітчизняну техніку для трансляції телевізійних програм по кабельних мережах.
З цього часу, як автор сценарію і режисер, Дмитро Федорович створив десятки телевізійних програм та документальних фільмів. Деякі із них такі, як “ПОДОРОЖ У ГІМАЛАЇ”, “ПОДОРОЖ ПО КРИМУ” стали як навчальні посібники для учбових закладів України та Нідерландів. Документальний фільм “Володимирський кафедральний собор у Києві” неодноразово отримував високі нагороди на Міжнародних фестивалях документального кіно. Дмитро Ломачук приділяє дуже багато уваги українській культурі, звичаям та обрядам українців. Створений під його керівництвом цикл документальних фільмів “Народний календар” отримав Гран-Прі телевізійного фестивалю “Євразійський калейдоскоп” у м.Москві, І-шу премію Міжнародного телефестивалю “Духовна культура” у м.Тирасполі та Диплом Лауреата Міжнародного конкурсу телефільмів “Культура народів світу” у США.
У 2005 році під безпосереднім керівництвом Д.Ломачука вийшов у світ 10-ти тисячним тиражем перший в Україні мультимедійний компакт-диск “Тарас Шевченко. Кобзар”, що відразу здобув дуже велику популярність серед студентів, школярів та всіх, хто вивчає творчість Великого Генія.
Під керівництвом та безпосердній участі Д.Ломачука створено 56-серійний телесеріал “ЛОГОС”, в якому у популярній документально-художній формі розповідається про виникнення мови, культури, писемності українців від Трипільської доби до сьогодення. Його уже мали змогу подивитися глядачі національного телебачення та 97 країн світу на каналі УТР всесвітньої служби українського телебачення.
За популяризацію української культури за кордоном Дмитрові Федоровичу присвоєно почесне звання відмінний працівник культури Молдовської Республіки та нагороджено державною нагородою цієї держави “За інтернаціональну допомогу”. За значний внесок в популяризацію української культури за кордоном він нагороджений медаллю Міжнародної асоціації працівників культури та мистецтва “За особистий внесок у зміцнення міжнародних культурних зв’язків” та орденом “Золотий Хрест”, орденом “Срібний Хрест” Українського козацтва, Почесним Дипломом Європейського Університету, “Почесною грамотою Київської ради профспілок”. За довголітню плідну творчу працю відзначений Подякою та Почесною грамотою Київського міського Голови, а також орденом “ЗНАК ПОШАНИ”. За особливі заслуги перед українським народом нагороджений “ГРАМОТОЮ” та “ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ”. Має Почесне звання “Герой Козацтва”. Ці та багато інших нагород свідчать про значний вклад Дмитра Ломачука у розвиток та популяризацію української культури, як в Україні так і за кордоном нашої Держави.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»